League Eligibility
Fall League is the same level that the player will be in next baseball season.
Pitching 48
Bases 70
FALL 2022 BRONCO LEAGUE SCHEDULE
SATURDAY, AUGUST 27
PATTERSON(MIDDLE FIELD)
9:00 Sycamore Stix vs. SV Crumm
11:00 Cubs vs. Sycamore Stix
1:00 SV Crummr vs. Angels
3:00 T-Bolzs vs. Cubs
5:00 T-Boltz vs. Angels
LOCK 12
9:00 Duke vs. Bethlehem Pirates
11:00 Irish vs. Duke
1:00 Bethlehem Pirates vs. Post 1
3:00 Post 1 vs. Irish
I-470 FIELD #4
9:00 O.V. Long Shots vs. Post 1(10U)
11:00 Mt. State Bears vs. O.V. Long Shots
1:00 Wheeling Elite vs. Mt. State Bears
3:00 Woodsdale vs. Wheeling Elite
5:00 SV Hoffman vs. Woodsdale
7:00 Wild Things vs. SV Hoffman
SUNDAY, AUGUST 28
MOUNDSVILLE
9:00 DP Crushers vs. O.V. River Gators
11:00 Fireballers vs. DP Crushers
1:00 O.V. River Gators vs. Big Red Boom
3:00 Fairpoint Fury vs. Fireballers
5:00 Big Red Boom vs. Fairpoint Fury
SATURDAY, SEPTEMBER 3
PATTERSON
9:00 T-Boltz vs. Angels
11:00 Angels vs. Cubs
1:00 Post 1(10U) vs. T-Boltz
3:00 Cubs vs. Bethlehem Pirates
5:00 Bethlehem Pirates vs. Post 1 (10U)
LOCK 12
9:00 Duke vs. BC Renegades
11:00 Woodsdale vs. Duke
1:00 BC Renegades vs. Woodsdale
I-470 FIELD #4
11:00 SV Hoffman vs. Mt. State Bears
1:00 Whg. Elite vs. SV Hoffman
3:00 Mt. State Bears vs. Adena
5:00 Wild Things vs. Whg. Elite
7:00 Adena vs. Wild Things
SUNDAY, SEPTEMBER 4
MOUNDSVILLE FIELD #3
9:00 Fireballers vs. Fairpoint Fury
11:00 SV Crumm vs. Fireballers
1:00 Fairpoint Fury vs. SV Crumm
3:00 O.V. River Gators vs. Post 1 Jamison
5:00 Post 1 Jamison vs. Crushers
MOUNDSVILLE FIELD #4
11:00 Big Red Boom vs. O.V. Long Shots
1:00 O.V. Long Shots vs. Barnesville
3:00 Crushers vs. Big Red Boom
5:00 Barnesville vs. O.V. River Gators
SATURDAY, SEPTEMBER 10
PATTERSON
9:00 Wheeling Elite vs. Irish
11:00 Sycamore Stix vs. Wheeling Elite
1:00 Irish vs. Angels
3:00 Woodsdale vs. Sycamore Stix
5:00 Angels vs. Woodsdale
LOCK 12
9:00 T-Boltz vs. Duke
11:00 Duke vs. Adena
1:00 SV Crumm vs. T-Boltz
3:00 Adena vs. SV Crumm
I-470 FIELD #4
9:00 Bethlehem Pirates vs. SV Hoffman
11:00 Mt. State Bears vs. Bethlehem Pirates
1:00 SV Hoffman vs. Post 1 (10U)
3:00 BC Renegades vs. Mt. State Bears
5:00 Wild Things vs. Renegades
7:00 Post 1(10U) vs. Wild Things
SUNDAY, SEPTEMBER 11
MOUNDSVILLE #3
11:00 Whg. Post 1 Jamison vs. Firepoint Fury
1:00 Big Red Boom vs. Whg. Post 1 Jamison
3:00 Long Shots vs. Crushers
5:00 River Gators vs. Long Shots
MOUNDSVILLE #4
11:00 Big Red Boom vs. Fireballers
1:00 Fairpoint Fury vs. Barnesville
3:00 Fireballers vs. River Gators
5:00 Barnesville vs. Crushers
SATURDAY, SEPTEMBER 17
PATTERSON
9:00 Sycamore Stix vs. BC Renegades
11:00 BC Renegades vs. Irish
1:00 Adena vs. Sycamore Stix
3:00 Irish vs. Post 1 (10U)
5:00 Post 1 (10U) vs. Adena
SUNDAY, SEPTEMBER 18
MOUNDSVILLE #3
9:00 Wild Things vs. Crushers
11:00 Barnesville vs. Wild Things
1:00 Crushers vs. Fairpoint Fury
3:00 Fairpoint Fury vs. O.V. Long Shots
5:00 O.V. Long Shots vs. Fireballers
MOUNDSVILLE #4
9:00 SV Crumm vs. Barnesville
11:00 River Gators vs. SV Crumm
1:00 Big Red Boom vs. River Gators
3:00 Fireballers vs. Cubs
5:00 Cubs vs. Big Red Boom